O nás


Jan LambertChci Vám povědět svůj příběh. Kdysi dávno jsem měl v rukou saxofon a klarinet. Hrát jsem ale mohl jen to, co bylo dovoleno, srdcová záležitost jménem Jazz byla tenkrát zapovězena. Chtělo to změnu. Stal se ze mě operátor vrtulníku v Bechyni, kde mi jednou večer v hospodě (což byla jediná místní kultura) došlo, že takhle už dál žít nechci.

Psal se rok 1982. U jezera Jordán v Táboře jsem objevil malou, zapadlou klubovnu s místními potápěči. A v tom jsem se našel. Byli jsme parta nadšenců, kteří jezdili, kam se tenkrát dalo. Do Východního Německa a do Polska. Když se otevřeli hranice, odjel jsem do Řecka na ostrov Korfu, kde jsem jako brigádník pracoval pro místní potápěče za malé kapesné. Napadlo mě oslovit české delegáty a ukázat potápění také českým lidem.

Najednou jsem viděl, jaké to je “dělat potápění”. Dnes je tomu více jak 20 let a s klubem Lamkra stále objevujeme nové světy pod hladinou. Moje heslo je: “Kdo se nepotápí, je podezřelý.” Jsem trenér instruktorem SSI a trenér instruktorem TXR. Učím veškeré kurzy nabízené Scuba School International a Technical Extended Range. Pojďte si to zkusit a užít s námi!

Kontaktujte Honzu

lambert.lamkra@gmail.com

+420 608 871 838 – CZ

veronika tichaVeronika Tichá

Veronika má první kurz potápění od roku 2003. Poté si během roku 2004 udělala všechny potřebné kurzy do Dive Control Specialist SSI a od té doby se potápění věnuje profesionálně a dosti intenzivně. V letní sezóně působí na základně “Lamkra” v Chorvatsku – Rabac. Nyní má certifikaci AOWI SSI a specializace. Od roku 2013 je také trenér instruktor TSA Czech.

Potápěčská certifikace: AOWI SSI

Michal ForejtMichal Forejt

Kurz OWD jsem si udělal v roce 2002, ale intenzivněji jsem se začal potápět od roku 2005. Podařilo se mi zúčastnit se několika Safari v Egyptě a hlavně zapotápět se na Šalamounových ostrovech a Vanuatu. Od roku 2007, kdy jsem začal působit na chorvatské základně Lamkra v Preluku, se tomuto sportu věnuji profesionálně jako PADI Open Water Scuba Instructor. V létě jsem v Rabacu a přes zimu mne najdete na thajském ostrově Koh Yao Yai.

Potápěčská certifikace: OWSI PADI